Karuzela klasyczna Leśna kraina - Opis produktu

Niezwykle ciekawa karuzela klasyczna Leśna kraina zawiera w sobie wiele ważnych dla rozwoju dziecka elementów. Można ją używać jako karuzelę w pierwszych miesiącach życia oraz później jako przenośną pozytywkę ze światełkiem. Unikalny styl poruszania się elementów karuzeli w różnych kierunkach absorbuje uwagę dziecka i pobudza koordynację wzrokową. Istotne znaczenie dla rozwoju ma muzyka klasyczna (Mozart, Bach), która z jednej strony uwrażliwia słuch, a z drugiej działa relaksacyjnie i wyciszająco. Karuzela odtwarza 20 minut muzyki poważnej lub muzyki z dźwiękami natury specjalnie dobranej przez specjalistów, czołowych muzykologów. Można kontrolować poziom głośności, przełączając z głośnej w cichą lub całkowicie wyłączając melodię.
W module pozytywki znajduje się światełko, które ma za zadanie zapewnić dziecku wrażenie bezpieczeństwa i spokoju. Karuzela w nocy zamienia się w ciekawą lampkę nocną z delikatnym niebieskim światełkiem. Gdy maluch będzie starszy nauczy się samodzielnie uruchamiać muzykę i światełko, co wpływa na rozwój niezależności i pewności siebie oraz inspiruje do eksploracji.
Zestawy zawieszek Tiny Love do karuzeli zostały opracowane we współpracy z wiodącymi psychologami i oczywiście z rodzicami. Każda z trzech postaci zawieszonych na karuzeli: miś, sarenka, szop oraz kolorowe piramidki, poruszają się zmuszając dziecko do wodzenia wzrokiem i zapewniając bogate doznania sensoryczne. Dziecko z pewnością zainteresuje się również biało-czarnymi spiralami, które obracając się w wyjątkowy sposób stymulują wzrok maluszka.
Karuzela może działać w trzech trybach:
- off - wyłączona,
- on - włączona.
- on + light - włączona ze światełkiem.
Uniwersalny uchwyt do mocowania sprawia, że karuzela pasuje do większości łóżeczek.
Cechy produktu:
1. Geometryczne czarno-białe spirale oraz zdecydowane kolory postaci stymulujące wizualne postrzeganie dziecka.
2. Upokajające światełko nocne.
3. 20 minut ciągłej muzyki klasycznej.
4. Rośnie z dzieckiem przekształcając się w samodzielną pozytywkę.

Wskazówki rozwojowe:
Skomplikowany ruch zwierzątek zamocowanych na karuzeli sprawia, że dziecko skupia swoją uwagę na jednym przedmiocie, rozwijając w ten sposób zdolność koncentracji.
1-3 miesiąc życia
Pozwól dziecku cieszyć się powolnym ruchem czarno-białych spiral i włączaj muzykę, aby dziecko korzystało z pozytywego efektu, jaki ma muzyka klasyczna na noworodki. Od około miesiąca życia, niemowlęta poruszają gałkami ocznymi w sposób skoordynowany: na boki, w górę i dół. Powolny i fascynujący ruch karuzeli zachęci dziecko do wodzenia wzrokiem, pomagając w rozwijaniu koordynacji oczu i kontroli mięśniowej. Nieustająco zmieniający się ruch elementów pobudzi dziecko do czuwania i koncentracji.
Do końca drugiego miesiąca oczy dziecka skupiają wzrok na odległość około 20-30cm. Karuzela została zamontowana we właściwej odległości i pod właściwym kątem nachylenia dla leżącego dziecka, aby mogło ono widzieć wszystkie elementy karuzeli.
5m+
Kiedy dziecko potrafi samodzielnie siedzieć, konieczne jest zdemontowanie górnej części karuzeli, a wtedy dziecko może korzystać ze świecącej delikatnym światełkiem pozytywki. W niedługim czasie maluch nauczy się jak może sam obsługiwać pozytywkę i cieszyć się nowo nabytą umiejętnością.
12m+
Gdy dziecko będzie już chodzić, wielką radością będzie noszenie ze sobą pozytywki i słuchanie wybranych utworów muzycznych.

Zabawki dla dzieci Tiny Love są efektem współpracy z psychologami, ekspertami od rozwoju dziecka, specjalistami do spraw jakości, a także wykorzystania doświadczenia rodziców, aby tworzyć zabawki rozwojowe, przyczyniające się i zachęcające dziecko do rozwijania zdolności poznawczych, zmysłów, cech motorycznych, oraz strefy emocjonalnej. Tiny Love wykorzystuje odkrycia w rozwoju dziecka i zastosowuje je w zabawkach interaktywnych do rozwijania naturalnych umiejętności dziecka. Ośrodek rozwoju Tiny Love jest wyjątkowym przedsięwzięciem, nakierowanym na zrozumienie wszystkich wyzwań towarzyszących złożonemu procesowi rozwoju, których dziecko doświadcza w pierwszym roku życia.

Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystywanie bez pisemnej zgody jest zabronione.


Wymiary ok. 55.9 x 68.6 x 40.6 cm.
Wymiary opakowania: ok. 41x34x12cm.
Produkt wymaga 3 baterii C/LR14 (brak w zestawie).
Zabawka przeznaczona dla dzieci od dnia narodzin.

Numer katalogowy: TL1305106830R
Zabawki - Numer handlowy: 48245

Pytania i odpowiedzi

Ile kosztuje Karuzela klasyczna Leśna kraina?
Aktualnie w najniższej cenie produkt Karuzela klasyczna Leśna kraina możesz kupić za 154.00 zł. Cena Karuzela klasyczna Leśna kraina jest równa sugerowanej cenie katalogowej i wynosi 154.00 zł.

Ile kosztuje przesyłka Karuzela klasyczna Leśna kraina?
Najniższy koszt przesyłki dla Karuzela klasyczna Leśna kraina wynosi 16,00 zł

Czy ten produkt jest bezpieczny?
Produkt Karuzela klasyczna Leśna kraina jest w pełni bezpieczny. Z uwagi na kontakt z dzieckiem, przy jego producji użyto wyłącznie bezpiecznych farb i klejów, nie zawiera BPA ani ftalanów. Posiada oznaczenie CE - deklaracja producenta o zgodności z europejskimi normami.

Dlaczego warto wybrać Karuzela klasyczna Leśna kraina?
Karuzela klasyczna Leśna kraina zawiera w sobie wiele ważnych dla rozwoju dziecka elementów. Przede wszystkim unikalny styl poruszania się karuzeli w 4 różne strony absorbuje uwagę dziecka i pobudza koordynację wzrokową.
Zabawki - Numer handlowy: 48245Dodaj swoją opinię

Twoja ocena:

weryfikator

Inne produkty z tej kategorii

Zapytaj o ten produkt

weryfikator