Pluszowa rybka gra pamięciowa KA10653 - Opis produktu

Rybka Flippo to mięciutka, pluszowa gra pamięciowa. Posiada kolorowe łuski do zabawy w a-kuku wykonane z materiałów o różnych stukturach i kolorach. Pod każdą łuską skrywa się niespodzianka w postaci obrazka z morskim stworzonkiem. Dodatkowym atutem są szeleszczące elementy, 2 gryzaczki oraz bezpieczne lusterko. Po skończonej zabawie maluch może przekręcić rybkę i w ten sposób powstaje milutka poduszka.
Podczas zabawy dziecko nauczy się rozróżniania kształtów, kolorów, wizerunków, nazw przedmiotów i zależności pomiędzy obrazkami.

Propozycje zabaw od 6 do 18 miesiąca życia:
- Rybka Flippo jest wykonana z najwyższej jakości materiałów. Jest miękka i świetna do przytulania. Przytulanie pomaga dzieciom nauczyć się kochać, a także pomaga budować poczucie bezpieczeństwa. Aktywność – zmysły, emocje.
- Pokaż dziecku, że może dotykać rybkę w różnych miejscach, aby poczuło różne struktury materiałów. Niech odkryje szeleszczące elementy i grzechotanie. Zachęć do używania gryzaczków. Aktywność – zmysły, motoryka mała.
- Zachęć malucha do przekręcania łusek rybki, abyćwiczyło swoje umiejętności motoryczne. Aktywność – zmysły, motoryka mała.
- Pozwól dziecku obserwować i rozpoznawać własne odbicie w lustrze. Czynność ta pomaga w budowaniu samoświadomości i rozwija poczucie własnej wartości. Aktywność – zmysły, Poczucie własnej wartości.

Propozycje zabaw od 12 do 24 miesiąca życia:
- Rybka Flippo jest gładka i miękka z drugiej strony, dzięki temu może służyć jako duża poduszka. Aktywność – zmysły, emocje.
- Użyj rybki do nauczenia dziecka różnych części ryby (głowa, oko, usta, płetwa, łuski, ogon). Aktywność – umiejętności logiczne.
- Następnie poproś dziecko o wskazywanie odpowiednich części ciała rybki po wypowiedzeniu jej nazwy. Aktywność - motoryka mała, umiejętności logiczne.
- Zapoznaj dziecko z nazwami kolorów, wskazując barwy na rybce i je nazywając. Aktywność – umiejętności logiczne.
- Kontynuuj naukę poprzez wypowiedzenie nazwy barwy oraz zachęcanie dziecka do wskazania jej na zabawce. Aktywność - motoryka mała, umiejętności logiczne.
- Użyj obrazków na rybce do nauki różnych stworzonek morskich (krab, rozgwiazda, wieloryb, delfin, ośmiornica żółw). Aktywność – umiejętności logiczne.
- Wypowiedz nazwę stworzonka morskiego i poprośc dziecko o jego odszukanie i wskazanie na rybce. Aktywność - motoryka mała, umiejętności logiczne.

Propozycje zabaw od 18 do 36 miesiąca życia:
- Zachęć dziecko do gry pamięciowej 1 - nazywanie stworzeń morskich. Odwróć łuskę rybki i poproś o nazwanie zwierzątka, które zostało odkryte. Aktywność – motoryka mała, umiejętności logiczne, umiejętności językowe.
- Zachęć dziecko do gry pamięciowej 2 - dopasowywanie kolorów. W zabawie może wziąć udział osoba dorosła i dziecko lub 2 dzieci. Każdy gracz odkrywa 2 łuski rybki. Zwycięża ten, który pierwszy odnajdzie oba zwierzątka w tym samym kolorze. Aktywność – motoryka mała, umiejętności logiczne, umiejętności językowe, poczucie własnej wartości.
- Zachęć dziecko do gry pamięciowej 3 - dopasowywanie zwierzątek. W zabawie może wziąć udział osoba dorosła i dziecko lub 2 dzieci. Każdy gracz odkrywa 2 łuski rybki. Zwycięża ten, który pierwszy odnajdzie takie same zwierzątka. Aktywność – motoryka mała, umiejętności logiczne, umiejętności językowe, poczucie własnej wartości.

K's Kids to nie są zwykłe zabawki. Daj swojemu dziecku to co najlepsze! Firma K's Kids otrzymała ponad 75 nagród z całego świata za swoje zabawki zaczynając od magazynów dla rodziców, a kończąc na ekspertach w edukacji. Dlaczego? Ponieważ stara się razem z zabawką dostarczyć cenne wskazówki dotyczące korzystania z zakupionej zabawki w taki sposób, aby wykorzystać jej wszystkie walory edukacyjne.
By umożliwić rodzicom zrozumienie, jakie korzyści czerpie ich pociecha z zabawy produktami K's Kids, firma stworzyła Trójkąt Umiejętności. Pokazuje on, czego dziecko potrzebuje dla prawidłowego rozwoju: fizycznego, psychicznego i społecznego. To prosty przewodnik dla rodziców, pokazujący, jakie umiejętności zdobywa lub rozwija dziecko w czasie zabawy daną zabawką. Dziewięć ikonek przedstawia poszczególne sfery rozwoju. Trójkąt można odnaleźć na każdym opakowaniu produktów K's Kids.
Co ciekawe, niektóre zabawki są zaprojektowane z myślą o rozwoju niewielu sfer, inne zaś, mają za zadanie kształtować ich większą ilość – wszystko to, zależy od potrzeb i możliwości dziecka znajdującego się na danym etapie rozwoju.

Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystywanie bez pisemnej zgody jest zabronione.

Wymiary zabawki: ok. 34x28,5x4cm.
Produkt dla dzieci od 12 miesiąca życia.
Nr katalogowy: KA10653

Zabawki - Numer handlowy: 46080

Dodaj swoją opinię

Twoja ocena:

weryfikator

Inne produkty z tej kategorii

Zapytaj o ten produkt

weryfikator