Dom Patricka Książeczka aktywizująca 3D KA10745 - Opis produktu

Puk, puk... Kto tam? Książeczka aktywizująca - Dom Patricka to nie tylko książka, ale trójwymiarowy dom z 3 scenami, na których może odbywać się zabawa wraz z głównym bohaterem Patrickiem - pacynką na palec. Książeczka 3D pozwoli odkryć Twojemu dziecku fascynujący świat zabawy oraz rozwinie język i wyobraźnię! Kryje w sobie trzy podwójne, bajecznie kolorowe, trójwymiarowe strony o zróżnicowanej fakturze,. Wykonana z bezpiecznych materiałów z elementami do odkrycia: lusterko, szeleszczące elementy czy piszczek. Trójwymiarowe elementy stymulują rozwój ruchów precyzyjnych dziecka. Po rozłożeniu książeczki otrzymamy okrągły plac zabaw z domem, gdzie toczy się histora książeczki. Książeczkę można położyć pionowo na podłodze, tam gdzie bawi się Twoje dziecko.
Trzy sceny książeczki przedstawiają: front domu, sypialnię i łazienkę. Dodatkowo do książeczki dołączony jest miękki Patrick, którym dziecko może się bawić i odgrywać scenki sytuacyjne. Włóż Patricka do wanny, aby wziął kapiel, odkryj kołderkę i połóż spać do łóżka, wsadź do huśtawki na podwórku. Zajrzyj do szafy, podnieś deskę toaletową i zobacz w lusterku odbicie - to jedne z atrakcji. Dziecko nauczy się nazw przedmiotów będących w każdym domu, będzie rozróżniać pokoje oraz pozna jakie czynności wykonuje się w każdym z pokoi. Elementy książeczki przyciągają uwagę dziecka, a także stymulują jego zmysły oraz wpływają na rozwój wyobraźni i kreatywności. Książeczka pozwala cieszyć się wspólną zabawą zarówno dzieciom, jak i rodzicom.Propozycje zabaw od 6 do 12 miesiąca życia:
- Książeczki są wykonane z różnych materiałów. Zachęć dziecko do stymulacji zmysłu dotyku, poprzez dotykanie poszczególnych elementów, aby poczuło różne faktury i żuło gryzak. Aktywność - zmysły, motoryka mała.
- Zwiększaj umiejętności motoryczne dziecka poprzez ściskanie szeleszczących elementów i naciskanie piszczków. Aktywność - zmysły, motoryka mała.
- Ćwicz motorykę również poprzez potrząsanie książeczkami, aby uzyskać grzechoczący dźwięk koralików na rączkach lub kuleczek w przeźroczystej grzechotce w książeczce z trójkątami. Aktywność - zmysły, motoryka duża.
- Pozwól dziecku do obserwować i rozpoznawać swoje odbicie w lustrze, dzięki temu rozwinie swoją samoświadomość. Aktywność - zmysły, emocje, poczucie własnej wartości.
- Zachęć dziecko do przekręcania kartek książeczki, przygotujesz je w ten sposób do korzystania z książek papierowych. Aktywność - zmysły, motoryka mała, motoryka duża.

Propozycje zabaw od 12 do 18 miesiąca życia:
- Użyj książeczki do nauki rysów twarzy (włosy, oko, policzek, nos, usta, ucho). Aktywność - umiejętności logiczne.
- Nazwij część twarzy i poproś dziecko o jej wskazanie na stronie książeczki. Aktywność - motoryka mała, umiejętności logiczne.
- Wykorzystaj książeczki do nauki kolorów z wykorzystaniem książeczki (biały, czerwony, czarny, różowy zielony, żółty, niebieski). Aktywność - umiejętności logiczne.
- Nazwij barwę i zachęć dziecko do jej wskazania na stronie. Aktywność - motoryka mała, umiejętności logiczne.

Propozycje zabaw od 18 do 36 miesiąca życia:
- Wykorzystaj książeczki do nauki kształtów. Pokaż, grafiki oraz to gdzie ukrywają się trójkąty, koła i kwadraty. Aktywność – umiejętności logiczne.
- Nazwij kształt i zachęć dziecko do jego wskazania na stronie książeczki. Aktywność - motoryka mała, umiejętności logiczne.
- Zapoznaj dziecko z różnymi nazwami przedmiotów i zwierząt w książeczkach, Zwróć uwagę do jakich kształtów są podobne. Aktywność – umiejętności logiczne.
- Nazwij przedmiot i poproś dziecko o jego odszukanie w książeczce. Aktywność - motoryka mała, umiejętności logiczne.

K's Kids to nie są zwykłe zabawki. Daj swojemu dziecku to co najlepsze! Firma K's Kids otrzymała ponad 75 nagród z całego świata za swoje zabawki zaczynając od magazynów dla rodziców, a kończąc na ekspertach w edukacji. Dlaczego? Ponieważ stara się razem z zabawką dostarczyć cenne wskazówki dotyczące korzystania z zakupionej zabawki w taki sposób, aby wykorzystać jej wszystkie walory edukacyjne.
By umożliwić rodzicom zrozumienie, jakie korzyści czerpie ich pociecha z zabawy produktami K's Kids, firma stworzyła Trójkąt Umiejętności. Pokazuje on, czego dziecko potrzebuje dla prawidłowego rozwoju: fizycznego, psychicznego i społecznego. To prosty przewodnik dla rodziców, pokazujący, jakie umiejętności zdobywa lub rozwija dziecko w czasie zabawy daną zabawką. Dziewięć ikonek przedstawia poszczególne sfery rozwoju. Trójkąt można odnaleźć na każdym opakowaniu produktów K's Kids.
Co ciekawe, niektóre zabawki są zaprojektowane z myślą o rozwoju niewielu sfer, inne zaś, mają za zadanie kształtować ich większą ilość – wszystko to, zależy od potrzeb i możliwości dziecka znajdującego się na danym etapie rozwoju.

Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystywanie bez pisemnej zgody jest zabronione.

Wymiary zabawki: 17x14x6cm
Produkt dla dzieci od 6 miesiąca życia.
Nr katalogowy: KI10745

Zabawki - Numer handlowy: 46119


Dodaj swoją opinię

Twoja ocena:

weryfikator

Inne produkty z tej kategorii

Zapytaj o ten produkt

weryfikator